Wybieramy meble do pokoju dziecka – czy łóżka drewniane to dobry pomysł?

Pokój dziecka jest dla niego najważniejszą przestrzenią. To właśnie tam uczy się, odpoczywa i bawi, poznając świat i spędzając chwile na beztrosce. Dobrze urządzony będzie więc miał korzystny wpływ na rozwój naszej pociechy.

Warto także udekorować go zgodnie z zainteresowaniami dziecka, tak, aby był dla niego interesujący i aby czuło się w nim komfortowo. Najważniejsze jest jednak wyposażenie pokoju dziecinnego, ponieważ to ono stworzy mu odpowiedne warunki do rozwoju, zabawy i odpoczynku. Jakie zatem wybrać meble do pokoju dziecka? Czy warto zdecydować się na łóżka drewniane?

Co powinny obejmować meble do pokoju dziecka?

Niezależnie od tego, ile lat ma Twoja pociecha, w jej pokoju powinno znaleźć się przynajmniej łóżko, szafa i biurko. Takie połączenie stanowi minimalne wyposażenie – na więcej czasami nie pozwalają nam kwestie finansowe, czy po prostu przestrzeń samego pomieszczenia. Łóżko dla dziecka powinno być bardzo solidne i wytrzymałe, ponieważ dzieci uwielbiają się na nim bawić, skakać i wygłupiać, dobrze jest więc zdecydować się na model, który to wszystko wytrzyma. Szafa z kolei powinna być przynajmniej średniej wielkości, aby mogła pomieścić wszystkie ubrania i dodatki dziecka, których z czasem będzie przybywało. Warto pamiętać, że meble kupujemy najczęściej raz na kilka lat, i tak jak łóżko i biurko trzeba będzie wymienić kiedyś na nowszy model, gdy dziecko podrośnie, tak szafa może pozostać ta sama – czasem wystarczy dodać do niej jedynie komodę, aby pomieścić wszystkie ubrania. Z kolei biurko będzie niezbędne do nauki, rysowania czy czytania książek.

Warto również zdecydować się na inne meble do pokoju dziecka, jeśli tylko mamy taką możliwość. Dobrze byłoby go wyposażyć w regał na książki, podręczniki i zeszyty oraz różne zabawki i ozdoby. Prędzej czy później może mu się również przydać komoda, na bieliznę, dodatki i akcesoria. Nie można również zapominać o stoliku nocnym, który będzie bardzo praktycznym i funkcjonalnym rozwiązaniem.

Jakie powinny być meble do pokoju dziecka?

Ze względu na to, że dzieci lubią się bawić, a czasem nic nie staje na drodze ich wyobraźni, mogą niechcący zarysować, ubić czy wręcz całkowicie zniszczyć meble w swoim pokoju. Szczególnie narażone jest na to łóżko, ponieważ dzieci uwielbiają po nim skakać. Dlatego najlepiej jest zdecydować się na łóżko drewniane np. https://polanomeble.pl/24-lozka, które jest dużo bardziej wytrzymałe, trwałe i odporne na wszelkiego rodzaju urazy mechaniczne, niż modele wytwarzane z innych surowców. Solidnie wyprodukowane z wysokiej jakości drewna i z dbałością o najmniejsze szczegóły będzie niezwykle trwałe, co czyni go świetną inwestycją na lata. Łóżko drewniane będzie najlepszym rozwiązaniem, niezależnie od wieku naszej pociechy.

Pozostałe meble do pokoju dziecka również powinny być wykonane z drewna, ponieważ tylko wtedy będą odporne na jego wygłupy i zabawy, a do tego całkowicie bezpieczne. Ważne jest również to, że drewno jest naturalnym materiałem co będzie miało korzystny wpływ na samopoczucie dziecka oraz atmosferę panującą w całym pokoju.