Samochody z drewna dla najmłodszych

Drewniane samochody są podstawą w zabawie maluchów od wielu pokoleń. Wśród opcji zabawek drewnianych, pojazdy są jednymi z najbardziej popularnych. Samochody osobowe, terenowe i wyścigowe, a także ciężarówki, śmieciarki, wozy strażackie i policyjne – wyobraźnia twórców nie ma końca! A wśród zabawek drewnianych pojawiają się coraz to nowsze modele różnych pojazdów

Zabawki drewniane skierowane są przede wszystkim do młodszych dzieci. Bez obaw mogą się nimi bawić maluchy już od drugiego roku życia, ponieważ większość modeli nie zawiera małych części, a wszystkie zabawki wykonane są z bezpiecznych materiałów, które zostały pomalowane farbami do metalu.

 

Zabawki drewniane, pomimo swojej mniejszej popularności wśród dzieci, nadal zachwycają i pomagają w kształtowaniu dziecięcej kreatywności w bezpiecznym otoczeniu. W sklepie internetowym ekomaluch można nabyć wiele różnych modeli zabawek drewnianych, mniej lub bardziej skomplikowanych i dostosowanych do dzieci w różnym wieku. Jest to doskonały zamiennik dla zabawek plastikowych – bezpieczniejszy dla dziecka, bardziej przyjazny dla środowiska i milszy w dotyku.

Drewniane pojazdy dla najmłodszych

Dla niemowląt idealne są zwykłe drewniane zabawki. Nie zawierają one żadnych części, którymi dziecko mogłoby się zadławić lub zranić. Obecność jaskrawych kolorów i ruchomych elementów wzbudza zainteresowanie dziecka i zachęca je do zabawy. Formy zabawek, które przypominają te, które dzieci widzą na co dzień, pobudzają wyobraźnię i zachęcają do tworzenia własnych zabawkowych historii. Szczególnie drewniane zwierzątka wzbudzają współczucie swoim miłym wyglądem. Są to gry, po które dzieci sięgają od razu i szybko stają się kumplami najmłodszych.

Drewniane samochody – zabawki dla tych nieco starszych

Dla nieco starszych dzieci zabawki o skomplikowanej konstrukcji, składające się z wielu części, będą niewątpliwie zachwycały. Młodsze dzieci mogą uznać je za niebezpieczne lub skomplikowane do zabawy. Są to małe wielopiętrowe garaże i tory wyścigowe, które zapewniają większą różnorodność i zainteresowanie podczas zabawy samochodami. Elementy ogrodów, domki dla lalek, pałace i inne drewniane konstrukcje zabawek są również popularne wśród starszych dzieci.

Puzzle, gry i drewniane pojazdy

W tym sklepie dostępne są arkady, puzzle i inne zabawki wykonane z drewna. Dostępne są również różnego rodzaju gry składające się z drewnianych elementów, drewniane zagadki, a także zabawy zręcznościowe typu balansujące małpki. W sklepie można również nabyć puzzle i klocki konstrukcyjne.