Podróżujemy z maluchami

Nawet mając dość małe dzieci nie trzeba zamykać się w domu- szczególnie w czasie wakacyjnym fajnie jest gdzieś się wyrwać planując podróż- nawet jeśli nie będzie to wycieczka zagraniczna, a raczej wyprawa pozwalająca odkrywać malownicze zakątki naszego kraju. Jeśli tylko wszystko odpowiednio zaplanujemy i wybierzemy hotel dla rodziny, gdzie nawet bardzo małe dzieci są mile widziane i gdzie wszystko zostało przemyślane w taki sposób, aby opieka nad dziećmi mogła być maksymalnie ułatwiona- taka wycieczka naprawdę może się udać.

Jak planować wspólny wyjazd?

 

Na pewno z odpowiednim wyprzedzeniem. Pamiętajmy bowiem, że renomowane hotele- takie jak chociażby Grand Chotowa czy inne obiekty o podwyższonym standardzie- są w sezonie mocno oblegane, a więc na ostatnią chwilę mogą już nie mieć wolnych miejsc. Warto korzystać z pojawiających się promocji, takich jak chociażby możliwość darmowego odwołania rezerwacji przed planowanym przyjazdem. Pamiętajmy też o tym, aby rozsądnie podejść do samej kwestii transportu. Jeśli planujemy wielogodzinną podróż samochodem- dodajmy trochę czasu na ewentualne postoje, gdyż dzieci zazwyczaj ciężko znoszą taką podróż, mogą się nudzić, być zniecierpliwione lub też zmęczone. Jeśli podzielimy podróż na etapy- sami odczujemy, że będzie ona łatwiejsza do zaakceptowania przez maluchy.

Wybierając obiekt, w którym się zatrzymamy, koniecznie sprawdźmy, czy jest to hotel dla rodzin z dziećmi, gdyż najprawdopodobniej w takim obiekcie będziemy czuć się najbardziej komfortowo. Przy takich obiektach można też liczyć na bardziej rozbudowaną infrastrukturę, która będzie w stanie zapewnić dzieciom dodatkową rozrywkę- plac zabaw, bliskość kina, parku linowego, a może nawet szansa na to, aby móc uprawiać sporty wodne. Atrakcję mogą też stanowić ścieżki piesze i rowerowe, a także miejsce, gdzie będzie można swobodnie pojeździć na rolkach, co wiele dzieci uwielbia. Również i wewnątrz obiektu często można znaleźć basen, kącik dla dzieci czy nawet całą bawialnię, gdzie doskonale spędza się czas w godzinach, kiedy na zewnątrz pada deszcz.

grandchotowa.pl/atrakcje/