Osocze bogatopłytkowe

Nasza krew krąży przez sieć naczyń, aby dostarczyć bilionom komórek wszystkiego czego im potrzeba. To, że może ona przepływać przez organizm, jest możliwe dzięki temu, że 55% jej objętości stanowi płyn. Ma on słomkowy kolor, składa się głównie z wody i jest nośnikiem krwinek, a także płytek krwi. Mowa tu o osoczu. Ten z pozoru zwyczajny płyn ma jednak niesamowite właściwości regeneracyjne, które zauważyli i docenili lekarze wielu dziedzin.

Dzięki temu powstał szereg zabiegów wykorzystujących owy składnik krwi. Są one np. dostępne w Centrum Zdrowego Włosa. Polegają na wstrzykiwaniu w skórę głowy/twarz/ciało osocza bogatopłytkowego, pobranego z krwi żylnej pacjenta. Poleca się go w szczególności osobom, które cierpią na nadmierne wypadanie włosów, mają blizny potrądzikowe lub widoczne cienie pod oczami. Pochodzenie tego zabiegu jest autologiczne, co wyklucza ryzyko wystąpienia alergii. Oprócz tego, wykonywany jest on przez wykwalifikowanych trychologów-dermatologów, a użyte do niego materiały są certyfikowanymi materiałami medycznymi. Wszystko to przekłada się na wysoką jakość zabiegów oraz stu procentowe bezpieczeństwo pacjentów odwiedzających Centrum Zdrowego Włosa w Krakowie.

Przygotowania do zabiegu karboksyterapii

Zabieg poprzedza zawsze konsultacja lekarska oraz badanie skóry głowy trichoskopem. Później pobierana jest krew od pacjenta, w taki sposób jak odbywa się to przy zwykłej morfologii. Umieszcza się ją na kilka minut w wirówce, czego efektem jest rozdzielenie krwi w fiolce na krwinki oraz osocze z płytkami krwi. Otrzymuje się w ten sposób osocze bogatopłytkowe, zawierające wiele czynników wzrostu. Trafia ono do strzykawki i następnie, na drodze iniekcji, do miejsca jego przeznaczenia u pacjenta, które zostało wcześniej znieczulone.

Uwolnienie czynników wzrostu z osocza do skóry powoduje pobudzenie syntezy kolagenu oraz procesów samoregeneracyjnych. Ponadto zabieg ten wspomaga tworzenie nowych naczyń krwionośnych, dzięki czemu skóra staje się bardziej ukrwiona. Mechanizmy te poprawiają ogólną kondycję skóry i zapobiegają jej starzeniu się. Pozwalają zapomnieć nie tylko o niedoskonałościach skóry twarzy/ciała, ale również włosów. Zabieg wykorzystujący osocze bogatopłytkowe zapobiega ich wypadaniu, przyspiesza wzrost włosów, a także zwiększa ich objętość.

Warto zatem zdecydować się na ten zabieg, bo terapia tym, co naturalne jest z pewnością najlepsza dla naszego organizmu. A jeśli już podejmiemy taką decyzję, to najlepszym rozwiązaniem będzie udanie się po pomoc do wysoko wykwalifikowanych specjalistów, którzy czekają na nas w Krakowie, w Centrum Zdrowego Włosa. Na pewno tego nie pożałujemy i będziemy cieszyć się zdrowym i pięknym wyglądem na długie lata.