Jak zastosować tablice do pisania dla dzieci do nauki i zabawy? Podpowiadamy!

Choć tablice kojarzą się głównie z zastosowaniem w szkole w rzeczywistości rewelacyjnie sprawdzają się one także w gastronomii i innych usługach, w postaci informacyjnych potykaczy kredowych, ale także w domu. Tablice do pisania dla dzieci to oryginalny i niezwykle funkcjonalny sposób na urozmaicenie zarówno nauki, jak i zabawy dla najmłodszych. Producenci oferują wyjątkowo szeroki wybór tablic w różnych rodzajach, w zależności od przeznaczenia i upodobań zarówno rodziców, jak i przede wszystkim ich pociech.

Tablice do pisania dla dzieci – możliwe zastosowania

Tablice w domowym użyciu mają o wiele więcej zastosowań niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. W kuchni świetnie sprawdzają się w roli powierzchni do przekazywania sobie notatek między domownikami, a także jako miejsce do umieszczania informacji o zaplanowanych spotkaniach, rzeczach do zrobienia lub listy zakupów. W pokojach młodzieżowych tablice korkowo magnetyczne to świetne rozwiązanie dla kolekcjonowania zdjęć, biletów na koncerty oraz innych pamiątek. Jeśli zaś chodzi o tablice do pisania dla dzieci możliwości sę niemal nieograniczone – świetnie sprawdza się zarówno jako element wystroju, pomoc i urozmaicenie nauki, jak i narzędzie zabawy.

Pomysły na zastosowanie tablic do pisania w pokoju dziecięcym

Tablice edukacyjne dla dzieci to rewelacyjne rozwiązanie dla rodziców, którzy pragną rozwijać w swoich pociechach kreatywność, ale też zająć je czymś dłużej niż kilka minut. Do wyboru są tablice do pisania dla dzieci ze ścieralnymi, różnokolorowymi mazakami, tablice magnetyczne z różnorodnymi kształtami, cyferkami i literkami do ćwiczeń nowych słówek. Co więcej niektóre z tablic wyposażone są także w dodatkowe elementy, takie jak papierowe kartki czy liczydło, co pozwala szlifować inwencję twórczą i sprzyja rozwijaniu kreatywności u dziecka.

Jakie rodzaje tablic do pisania dla dzieci mamy do wyboru?

Wygoda użytkowania to główna cecha, dzięki której tablice do pisania mogą się pochwalić wciąż rosnącą popularnością nie tylko w szkołach, innych placówkach edukacyjnych i biurach, ale także mieszkaniach i domach. Do wyboru jest kilka ich rodzajów:

Rodzaje tablic do pisania dla dzieci:

  • Tablice korkowe
  • Tablice korkowo magnetyczne
  • Tablice magnetyczne
  • Tablice suchościeralno magnetyczne
  • Tablice kredowe
  • Tablice kredowe magnetyczne
  • Tablice filcowe

 

Część z nich wymaga użycia pinezek, inne magnesów, niektórych używa się pisząc na nich markerem, inne zaś są klasycznym wariantem, w którym korzysta się z kredy. Najciekawszym rozwiązaniem są jednak tablice do pisania dla dzieci łączące w sobie dwie funkcje. Jest to nie tylko najbardziej praktyczne rozwiązanie, ale także najciekawsze dla młodszych użytkowników.

Na sciane czy stojąca? – zalety i wady obu rozwiązań

Wybierając tablicę do pisania dla dzieci idealną do swojego mieszkania wybór jej rodzaju to drugorzędna sprawa. Najpierw bowiem należy zdecydować czy lepiej sprawdzi się w naszym wypadku tablica wisząca na ścianę, czy też wolnostojąca, zwana inaczej flipchartem. Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety. Tablice stojące dedykowane są raczej młodszym dzieciom, ze względu na wygodę użytkowania. Z kolei modele przeznaczone do powieszenia na ścianie dają więcej możliwości z uwagi na większą powierzchnię, wymagają jednak specjalnie wyznaczonego do tego miejsca w pokoju.