oko zdrada

Jak zachowuje się mąż który nie kocha?

Czym mąż nadal Cię kocha? Warto wziąć ten temat pod lupę

Wydaje się, że osoby, które żyją razem, codziennie się widują i które łączy tak wiele spraw muszą być sobie bliskie. W końcu też, nie bez przyczyny bierze się ślub- zazwyczaj jest to powodowane jakimś uczuciem, więzią i chęcią wzajemnego przejścia przez życie. A jednak, relacja- nawet w najlepszych związkach- może bardzo zmieniać się z czasem, tak jak zmieniają się sami partnerzy, a także sytuacja, w jakiej się znajdują- zmiana pracy, miejsca zamieszkania, pojawienie się dzieci, a może nawet pojawienie się choroby. Niestety, nawet pomimo składanych przysiąg i obietnic, czasem drogi dwojga bliskich sobie osób mogą się rozchodzić. Wówczas możemy sobie zadawać pytanie o to, jak zachowuje się mąż który nie kocha i czy faktycznie coś w naszym związku nagle się nie wypaliło i nie skończyło.

Wspólne zainteresowanie- jedna z ważniejszych rzeczy

Łatwo przypomnieć sobie czasy narzeczeńskie, kiedy po prostu miało się czas na to, aby być razem. Nagle, rodzinne obowiązki, a także kariera i wykonywany zawód sprawiają, że w życiu małżeńskim może to być trudniejsze. A jednak, osoby, które się kochają zawsze umieją znaleźć moment na to, aby być razem. Nawet jeśli ma to być wspólne oglądanie telewizji, bo na nic innego nie ma się siły- jest to sposób spędzania czasu wspólnie. Problem natomiast zaczyna się w momencie, kiedy partnerzy mocno się od siebie oddalają, a nawet wolą odpoczywać i realizować swoje zainteresowania osobno. Jeśli więc mąż coraz rzadziej bywa w domu i niechętnie angażuje się we wspólne spędzanie czasu- może to być oznaka tego, że coś w związku zaczyna się psuć.

Szacunek i zainteresowanie

To absolutnie normalne, że każdy z nas najmocniej skupia się na sobie. Problem pojawia się jednak w momencie, kiedy w małżeństwie zapomina się o tej drugiej osobie. Jeśli więc partner rzadko interesuje się tym, co robimy, nie pyta jak miną nam dzień, jak się czujemy, co się wydarzyło, że mamy gorszy humor czy gorszy dzień- taki brak zainteresowania może oznaczać pewne wypalenie się związku. Zdarza się też, że czasem same chętnie opowiadamy o tym, co nas dotyczy, a mąż jedynie zbywa nas półsłówkami, albo też w momencie, kiedy na coś narzekamy lub żalimy się w danej sprawie- bagatelizuje ważny dla nas problem. Wszystkie te sytuacje są oznaką braku zainteresowania. Podobnie z kwestią szacunku- kiedy partner nie zauważa naszego poświęcenia, pracy, trudu włożonego w dbanie o dom, o siebie, o dzieci, a nawet o niego samego.

Okazywanie uczuć i bliskość

Z czasem ta forma okazywania bliskości również może się zmienić i partnerzy już nie obściskują się na każdym przystanku autobusowym, co nie oznacza, że przestają okazywać sobie bliskość i czułość. Drobne gesty, a także chęć bycia blisko zawsze powinna być w związku obecna, a jeśli jej nie ma, warto zastanowić się, kiedy zniknęła i co było tego powodem. Może brak czasu, a może niechęć do okazywania sobie czułości przy dzieciach- jest to także ważny aspekt związku, nad którym trzeba pracować.