Garnitur dziecięcy potrzebny na już

Kupno pierwszego, poważnego garnituru dla chłopca to ważne wydarzenie. Warto więc zrobić wszystko, aby tak dopasować tę kreację do malucha, aby naprawdę mógł prezentować się fenomenalnie. Przede wszystkim, dziecięce garnitury, jakie znajdziemy w galeriach i bezpośrednio u producentów posiadają zróżnicowaną kolorystykę. Możemy więc zdecydować się na tkaninę, która podkreśli kolor oczu, włosów oraz karnacji naszego malucha. Najlepiej będzie jednak wybierać w dość klasycznej kolorystyce- czerni, szarości czy różnych odcienie koloru niebieskiego.

 

Co zrobić, aby garnitur wyglądał tak, jakby był szyty na miarę?

 

Oczywiście, uszycie takiego garnituru zawsze możemy zlecić krawcowej, warto jednak zobaczyć, jak ogromny wybór garniturów różnego rodzaju znajdziemy w sklepach. Zawsze warto więc wybrać się nawet na dość krótkie zakupy, aby przy okazji przymierzyć garnitury w interesującym nas kolorze. Wielu rodziców uważa, że kupno garnituru dla dziecka jest bardzo trudne ze względu na konieczność odpowiedniego dobrania rozmiaru. Dzieci bowiem potrafią bardzo szybko rosnąć, a ich rozmiar po niedługim czasie może się faktycznie bardzo zmienić. Dlatego też nie powinno się kupować garnituru ze zbyt dużym wyprzedzeniem- najlepiej jest zrobić to około jeden- dwa miesiące przed planowaną, ważną okazją, podczas której maluch ma się zaprezentować w garniturze. Z drugiej strony, nie można też czekać do ostatniej chwili. Żeby garnitur faktycznie wyglądał tak, jakby był uszyty na miarę, często trzeba go delikatnie dopasować poprzez wykonanie niewielkich przeróbek krawieckich. W salonach z garniturami często taką opcję mamy bezpłatnie w formie jednej takiej poprawki zaraz po zakupie interesującego nas modelu. Możemy więc idealnie dopasować chociażby długość nogawki, zwłaszcza jeśli już będziemy mieli kupione odpowiednie buty. Pamiętajmy jednak, że na wysłanie garnituru do poprawki też potrzebny jest zapas czasu- około dwóch tygodni.

fot: http://www.ewtex.pl/kolekcja-ewtex-junior.html

Czy garnitur będzie wygodny?

 

W przypadku dzieci, wygoda noszenia takiego garnituru jest jeszcze istotniejsza niż w przypadku osób dorosłych. Dobrze, aby garnitur posiadał odpowiedni skład- może posiadać odrobinę domieszki sztucznych włókien, aby się nie gniótł i trzymał swoją formę, zwracajmy jednak uwagę na to, aby niemalże w całości w jego składzie znajdowały się włókna naturalne, dzięki którym garnitur będzie oddychał. Przymiarka garnituru jest oczywiście obowiązkowa. Powinien on być na tyle luźny, aby nie krępować ruchów, ale nie może też być za luźny, kupowany „z zapasem”.