Dlaczego warto zdecydować się na wszczepienie implantów zębowych?

Ubytek zębowy może się zdarzyć każdemu z nas- chociażby w konsekwencji jakiegoś nieszczęśliwego wypadku. To jednak nie oznacza konieczności pożegnania się z zębem na stałe, istnieje bowiem sposób na to, aby wykonać implant zębowy, który właściwie w całości zastępuje ząb naturalny w pełni spełniając jego funkcję.

O tym, jak w praktyce przebiega leczenie za pewne powie nam implantolog Warszawa daje bowiem wiele możliwości skorzystania z oferty renomowanych klinik cieszącymi się bardzo dobrymi opiniami. Cały proces wykonywania takiego implantu, od pierwszej, początkowej konsultacji aż do pełnej integracji implantu z kośćmi może potrwać nawet około pół roku czasu. Ogromną zaletą implantów jest jednak to, że po ukończonym procesie leczenia praktycznie nie da się ich odróżnić od pozostałych zębów naturalnych.

 

Jak będzie przebiegało leczenie?

 

Przebieg całego procesu implantologicznego zostanie nam przedstawiony podczas pierwszej wizyty konsultacyjnej, kiedy to poznamy bardziej szczegółowe koszty, a także dowiemy się, jakie badania diagnostyczne jeszcze będzie trzeba wykonać przed zabiegiem. Sam zabieg wszczepienia implantu bądź też zespołu implantów zazwyczaj zostaje zaplanowany na jeden dzień i odbywa się na specjalnie do tego przygotowanej sali operacyjnej. Implant zostaje na trwale umieszczony bezpośrednio w dziąśle tak, aby mógł zrosnąć się z kośćmi- zastępuje on korzeń zęba naturalnego. W dniu zabiegu wykonuje się jeszcze korony tymczasowe- wszystko po to, aby zadbać o odpowiednią estetykę uśmiechu. Podczas kolejnych wizyt pooperacyjnych, korony tymczasowe są zastępowane przez korony stałe. Bardzo istotne jest też, aby wykonać analizę obciążeń jakie występują na zgryzie, wykonywany jest także cyfrowy skan uzębienia. Implanty prezentują się bardzo estetycznie, a po skończonym procesie gojenia się implantu, można używać ich dokładnie w taki sam sposób, w jaki używa się zębów naturalnych, gryząc i rozdrabniając pokarmy bez obaw o ich uszkodzenie.