zabawki-swiata.pl

zabawki-swiata.pl

Zabawki uczace liczyc

Zabawki uczace liczyc

Cedar Rapids to miasto w Linn County, w stanie Iowa. Cedar Rapids, które liczyło 120,758 począwszy od 2000 roku, obecnie jest drugim najbardziej zaludnione miasto w stanie Iowa, po Des Moines. Cedar Rapids jest częścią połączonego obszaru miejskiego z Iowa City, która leży tuż na południe. Obszar ten był cały ogólnie określa się, przez miejscowych jako „korytarz”, a łączna populacja korytarzu Cedar Rapids / Iowa City jest 360.326.

Oto więcej informacji o regionie:

– Niektóre z największych firm z siedzibą w Cedar Rapids należą McLeodUSA i Rockwell Collins.

– Głównym portem lotniczym obsługującym Cedar Rapids jest Port lotniczy Wschodnie Iowa.

– Głównym profesjonalny zespół sportowy w Cedar Rapids to zespół baseball, Cedar Rapids Jądra.

– Cedar Rapids jest tylko jednym z niewielu miast na świecie, z jego komunalnych budynków znajdujących się na wyspie na rzece. W przypadku Cedar Rapids, ratusz i budynek sądu hrabstwa znajdują się na Mays Island, wyspie na środku rzeki Cedar.

– Cedar Rapids jest czasami znany jako „Miasto pięć sezonów” – to mają być tradycyjne cztery pory roku, jak również piąty sezon jako czas, aby cieszyć się z pozostałych czterech. Ten nick upamiętnia rzeźba w centrum miasta (znany jako rzeźby „Five Seasons”), a także w różnych lokalnych dowcipów, takich jak „miasto pięciu zapachów”, odnosząc się do zapachów z fabryk z całego miasta.

– Według informacji producenta odpowiednie dane, fikcyjna postać, SIPI – Automatyka Przemysłowa czynnik chłodzący wiatru (GI Joe akcji rysunku zabawka) jest podobno z Cedar Rapids.

– autor artykułu