zabawki-swiata.pl

zabawki-swiata.pl

Zabawki dla chlopcow – jakie kupic

Zabawki dla chlopcow - jakie kupic

Mark Twain urodził się Samuel Langhorne Clemens w dniu 30 listopada 1835 roku na Florydzie, w stanie Missouri. Sam był szóstym z siedmiorga dzieci Jana i Jane Clemens, tylko dwóch z rodzeństwem, które przeżyły dzieciństwo; Orion jego brat i siostra Pamela.

Kiedy Sam miał cztery lata rodzina przeniosła się do Hannibala, Missouri, małego miasteczka na granicy, na brzegu rzeki Mississippi.przenośny koncentrator tlenu Missouri zyskał państwowości w 1820 roku, a czas młodości Sama składała część zachodniej granicy kraju. Missouri był niewolnikiem stan trzymania. Rodzinny jednego niewolnika o imieniu Jenny. Wuj Sam posiadał również kilka niewolników. Sam zachwyciła w spirituals i Tall-bajek opowiadanych przez Jenny oraz w pomieszczeniach typu slave wuja. Ten wczesny wpływ będzie dobrze służyć młodym Clemens.

Sam miał jedenaście zestawy do sushi lat, gdy jego ojciec zmarł w 1847 roku opuścił szkołę w piątej klasie pracować jako praktykant na drukarce za pomocą lokalnej gazety. To właśnie tam, podczas ustawiania rodzaju, że Sam ma zamiłowanie do nowości i poczuciem świata poza małej miejscowości Hannibal.

W wieku osiemnastu lat, Sam wyruszył do Nowego Jorku i Filadelfii, pracujący dla kilku gazet i uzyskiwanie niektóre z jego pierwszych artykułów publikowanych.

Ale Ol ‚Man River było pociągnąć Clemensa wyobraźni. W 1857 roku, Sam rozpoczął swoją karierę jako rzecznym pilotem. Naprowadzania Riverboat dół kapryśnej Mississippi nie było łatwym wyczynem w połowie XIX wieku. Po dwóch latach skrupulatnie uczenie sposobów rzeki Sam zdobył licencję pilota.

Podczas treningu, Clemons przekonany jego młodszy brat Henryk, aby dołączyć do niego na rzece. W dniu 21 czerwca 1858 roku parowiec Henry pracował nad eksplodował; tragiczny wypadek, który zabił brata Sama. Jeździł z winy Sam trzymał się odpowiedzialny za śmierć Henry’ego przez resztę swojego życia.

alnotarnow.pl/galeria/album/16,alno-clair.html
– autor artykułu