wakacje z dzieckiem

Wakacje z dzieckiem- co ze sobą zabrać?

Wyjazd z małym dzieckiem dla wielu rodziców jest wyzwaniem. Niektórzy, obawiając się tego, jak bardzo może być to męczące, wolą nie planować takich wakacji w ogóle. Trzeba być bowiem świadomym tego, że nawet dobrze zaplanowane wakacje mogą okazać się skomplikowane do zrealizowania i nie będą już tak beztroskie jak te, które mieliśmy okazję przeżyć zanim urodził się nam maluch. Tak czy inaczej, taki wyjazd zawsze dobrze jest odpowiednio zaplanować, aby w ten sposób ułatwić sobie życie i dać sobie szansę na chociaż chwilę odpoczynku i relaksu. Wobec tego, co zabrać na wakacje z dzieckiem? Co na pewno okaże się przydatne, a co można pominąć? Warto rozpisać sobie najważniejsze rzeczy do zabrania w formie kompaktowej listy.

Lista rzeczy na wakacje z dzieckiem

1. Wakacje zazwyczaj są przez nas planowane w okresie letnim, zawsze trzeba więc zabrać dla siebie i dla dziecka odpowiedni krem z filtrem przeciwsłonecznym. Poparzenia na skórze nie są niczym przyjemnym, mogą być bardzo dotkliwe i bolesne, a co za tym idzie- mogą skutecznie zepsuć każdy wyjazd.

2. Obowiązkowo należy zabrać przynajmniej podstawowe lekarstwa. W momencie, kiedy dziecko zacznie odczuwać ból akurat możemy być w miejscu, gdzie trudno będzie nam dostać się do całodobowej apteki. W podręcznej apteczce dobrze jest mieć coś przeciwbólowego i przeciwgorączkowego, co jednocześnie będzie dedykowane dla dziecka w danym wieku. Dobrze jest mieć także ze sobą plastry i opatrunki na wypadek skaleczenia czy otarcia. Dodatkowo, jeśli dziecko cierpli na chorobę lokomocyjną, warto mieć ze sobą odpowiedni środek, a także koniecznie trzeba pamiętać o tym, aby podawać go według zaleceń, z wyprzedzeniem przed planowaną podróżą, aby mógł zacząć działać.

3. Zawsze powinniśmy zabrać ze sobą sprawdzone kosmetyki, jakich używa maluch. Szczególnie ma to znaczenie w przypadku bardzo małych dzieci- raczej nie można w ich przypadku zastosować tych kosmetyków, których używają dorośli. Wykorzystując na wyjeździe sprawdzone preparaty minimalizujemy ryzyko wystąpienia alergii czy uczuleń skórnych.

4. Ważne są też ubrania na każdą pogodę oraz wygodne obuwie. Torba nie musi być po brzegi wypchana ubraniami, ale ważne, żeby znalazło się w niej coś na każdą pogodę, a więc i kąpielówki i ciepły sweter, a nawet kurtka przeciwdeszczowa. Obowiązkowe są zapasowe buty lub też specjalne grzałki, które szybko wysuszą obuwie malucha, które przemoknie podczas ulewy. Pamiętajmy o tym, aby nie pakować się zbyt oszczędnie- dzieci są mniej uważne od dorosłych i znacznie szybciej się brudzą. Automatycznie potrzebują więc większej ilości rzeczy, ale ze względu na ich mniejszy rozmiar- nie powinny zajmować dużo więcej miejsca w porównaniu do naszej własnej walizki. Przydatna może też okazać się peleryna przeciwdeszczowa, a w przypadku dzieci, które chcemy transportować wózkiem- także i specjalna folia na wózek. Oczywiście, nie zapomnijmy o piżamce, w której dziecko będzie spało, która powinna być miła w dotyku i oddychająca.